درباره هلدینگ

 

تاریخچه

در سال 2008 میلادی جناب آقای دکتر علی الماسی (موسس هلدینگ داروگستران) اقدام به تاسیس هلدینگ در جهت واردات داروهای فوریتی تک نسخه ایی و محصولات آرایشی و بهداشتی نمودند و با جذب گروهی از داروسازان و کارشناسان غذایی و دارویی با تجربه، حوزه فعالیت این  هلدینگ گسترش یافت.

 

سازماندهی هلدینگ:

هلدینگ داروگستران در بخشهای متعددی  سازماندهی شده است و یکی از سرمایه های هلدینگ، داشتن نیروهای متخصص و ماهر و متعدد می باشد.


معرفی هلدینگ
:

هم اکنون این هلدینگ دارای چندین مجموعه به شرح ذیل می باشد :

*داروگستران مبین : تاسیس در سال 1387/ واردکننده و تامین کننده داروهای فوریتی و تک نسخه ای کشور.

*داروجویان حیات : تاسیس در سال1389/  واردکننده و تامین کننده داروهای فوریتی و تک نسخه ای / تولید کننده و واردکننده  مکمل های غذایی- رژیمی.

*داروسازان معین : تاسیس در سال 1394 / تولیدکننده انواع داروها و مکمل های غذایی-رژیمی.

 

ارزیابی عملکرد هلدینگ:

هلدینگ داروگستران با اخذ نمایندگی های متعدد  از سراسر دنیا توانست در مدت زمان کوتاه به اهداف اولیه خود دست پیدا کند. جذب نیروهای متخصص و شناسایی بازارهای فروش به سرعت صورت پذیرفت و هم اکنون بیش از 30 شرکت توزیع کننده عمده دارویی و 2000 داروخانه در سطح کشور با این هلدینگ همکاری نزدیک و فعال دارند و نیروی انسانی هلدینگ در بخش بازاریابی از حدود 20 نفر به 35 نفر افزایش یافته  و با استفاده از شبکه توزیع در سراسری ایران توانسته در کمترین زمان ممکن سفارشات داروخانه های سراسر کشور را ارسال نماید.  بیش از 35 پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص در رشته های مختلف پزشکی، داروسازی و کارشناس دارویی در زمینه های علمی، تحقیقاتی، اجرایی، مدیریتی و ویزیت در ایران و چند کشور اروپایی و امریکایی همکاری فعال و مستمری با این هلدینگ دارند.

 

اهداف و ماموریت ها:

بیانیه ماموریت، بیانیه ای در مورد هدف و علت وجودی سازمان می باشد.این بیانیه راهنمایی برای فعالیت های سازمان بوده و با بیان اهداف کلی آن ارائه راهنمایی برای تصمیم گیری می باشد.

بیانیه چشم انداز، بیانیه ای است که سازمان با استفاده از آن افق دستیابی به اهداف خود را ترسیم کرده و آینده ای مشخص با دستاوردهای نسبتاً ایده ال و افتخار آمیز را به ذی نفعان خود نوید می دهند.

 

چشم انداز:

پیشرو در تولید محصولات با کیفیت برتر

 

 

ماموریت سازمانی:

نوآوری در تولید داروهای با  دسترسی مناسب برای کلیه اقشار جامعه

افزایش سطح آگاهی جامعه در عرصه سلامت

بکارگیری نیروی انسانی متعهد و نوآور